Menu

Perspektywa życia - O wszystkim i o niczym

Blog o życiu, własnych spostrzeżeniach, obserwacjach. O doświadczeniach w byciu młodą mamą.

Moje książkowe podsumowanie roku 2018!

joanna.jankes

ksiazkirozrzuconesxc

Czytanie to nieodłączna cześć mojego życia. Czytam dużo, w każdej możliwej chwili. W zeszłym roku postawiłam sobie za cel przeczytać 75 książek do końca grudnia. Cel oczywiście osiagnęłam, nawet z nawiązką. Nie powiem, że było łatwo, bo trafiały się książki, które mi po prostu nie wchodziły, których nie skończyłam i nie mogłam dopisać ich do swojej listy. Taką książką była np. "Księżniczka z lodu" Camilli Läckberg. I choć bardzo lubię skandynawską literaturę, tak niestety tej pozycji nie udało mi się przeczytać, może w tym roku do niej wrócę. Kolejną książką,  którą czytało mi się ciężko był "Chemik" Stephenie Meyer, ją  akurat skończyłam, i była ciekawa pod pewnymi względami, ale opisy w niej były dla mnie istną katorgą. 

Zamykając mój czytelniczy rok 2018 na swoim koncie mam przeczytanych 127 książek. Pojawiały się oczywiście książki, które już kiedyś czytałam jak np. Seria Harrego Pottera, Władca Pierścieni, Eragon, czy Zmierzch, ale rok 2018 był w większości poświęcony polskiej literaturze, w szczególności kryminały i Fantasy. Bardzo podobał mi się cykl Kwiat Paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk, oparty na wierzeniach słowiańskich. Czytało mi się ją lekko i przyjemnie, a przygody Gosi na długo zapadły mi w pamięć. Na uwagę zasługuje również trylogia Pauliny Hendel pod tytułem Zapomniana Księga, która   również oparta jest na słowiańskich wierzeniach, tylko ta trylogia jest z rodzaju postapokaliptycznych, co nie wszystkim może przypaść do gustu. Obie pozycje, które wymieniłam gorąco polecam!

Nie byłabym sobą gdybym nie wybrała trzech pozycji, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Wszystkie są polskiego autora, który po prostu podbił moje serce i na pewno będę do nich co jakiś czas wracać. Remigiusz Mróz, facet po prostu urzekł mnie lekkim piórem i pomysłami, które chyba nie mają końca. 

Tak więc, miejsce trzecie w moim TOP 3, zajął cykl W kręgach władzy. 

fpakietwkregachwladzywotumnieufnosciwiekszoscbezwzglednawladzaabsolutna

Była to moja pierwsza przygoda z takim rodzajem książek, ponieważ wcześniej nie czytałam książek o polityce, ale ten cykl jest po prostu świetny. Od pierwszych stron trzyma w napięciu, i nie sposób się od niego oderwać. 

Miejsce drugie, zapewne wielu z Was już się domyśla jakie książki zajęły to miejsce. Tak, cały cykl Chyłki. 

90d6eeed4f4b87e68497a74520c7

Przygody Chyłki i Zordona polecam każdemu kto lubi kryminały prawnicze. Dla mnie były tak ciekawe, że cały cykl przeczytałam w ciągu 5 dni. I mam nadzieję, że cykl nie skończy się szybko! No i z niecierpliwością czekam na kolejny tom! 

I wreszcie przyszedł czas na miejsce pierwsze. Autor ten sam, co w poprzednich dwóch miejscach, ale książka zupełnie inna. 

5ce1718e39293czarnamadonna_200

"Czarna Madonna" to horror religijny, który totalnie mną wstrząsnął! Książka przeczytana od deski do deski z zapartym tchem w jedną noc. Była to moja pierwsza książka Remigiusza Mroza, którą przeczytałam, i która wbiła mnie w fotel. Moim zdaniem absolutne mistrzostwo! Polecam każdemu kto lubi taką tematykę! 

Podsumowując  -  rok 2018 pod względem czytelniczym był dla mnie bardzo owocny. Mam nadzieję, że nowy rok pozwoli mi pobić ten rekord jeszcze bardziej. I już wiem, że w tym roku sięgnę po kolejne książki autorstwa Remigiusza Mroza, i nie tylko jego, w mojej poczekalni czeka też Puzyńska i Bonda. 

Na koniec dodam jeszcze, czytajcie książki! Czytajcie swoim dzieciom!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • fontana98

    Rywalizacja ,kto przeczyta więcej książek hah
    Ja dałem sobie cel 50 książek do końca roku 2019 . Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga tommast.blox.pl

© Perspektywa życia - O wszystkim i o niczym
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci